Web site veya işletmenizi Google yerel aramalarda ilk sayfaya nasıl çıkarırsınız?

Web site veya işletmenizi yerel aramalarda ilk sayfaya nasıl çıkarırsınız?

Merhaba, bu makalemizde küçük işletme sahipleri veya hizmet sağlayıcı bakım, teknik servis, bayi gibi web sitelerinin Google yerel aramalarında nasıl ilk sayfada görüntülenebileceğini sizlere anlatacağız. Wix Türkiye için en kapsamlı Wix rehberi www.wixsitekur.net size yardımcı olabilmek için buradadır. Şüphesiz birçok kez gözlemlemişsinizdir, Google'da herhangi bir konuda yerel arama yapıldığında ilk sayfada ilk önce '' Google benim işletmem '' kaydı bulunan işletmeleri görürsünüz. Bu işletmelerden sonra, kurulumu iyi yapılmış, anahtar kelime içerik oranı üst düzey olan web sitelerini gözlemlersiniz. Peki bunu siz kendi web sitenizi kullanarak, yerel aramalarda hedef kitlenize görünmeyi nasıl başarabilirsiniz? Google yerel aramalarda web sitemizin ilk sayfada yer alabilmesi için neler yapmalıyız? İşletme için web sitesi nasıl yapılır?

Dilerseniz öncelikle bir örnek verelim, Biz bir su tesisatçısıyız. Lokasyonumuz Ankara, Birlik mahallesi. Bir ofisimiz var ve Ankara genelinde yerel aramalarda, su tesisatçısına ihtiyaç duyan bir müşterinin bizim web sitemize veya telefon numaramıza ulaşmasını istiyoruz.

Neler yapmalıyız? Yerel aramalarda ilk sayfalarda görünmek için web sitemizi nasıl kurmalıyız?

Öncelikle bir web sitesi oluşturucusu bulmalı ve web sitemizi oluşturmalıyız. Yerel hizmet veren işletmelerin domaini mutlaka il veya şehir ismi içeriyor olmalı ve sunduğumuz hizmet konusunda bir anahtar kelime barındırmalı. Bu yöntemi genellikle çoğu kişi kullanmaktadır. Ama siz bir marka oluşturmak istiyorsanız, web siteniz içerisinde ilgili anahtar kelimelerde birçok özgün makaleye yer vermelisiniz. Bu makaleler sunmuş olduğunuz hizmet veya iş sektörü hakkında olmalı. Google hedef kitlenize web sitenizi sunabilmek için, web site kod yapınıza ve içeriklerinize göz atmaktadır.

Wix ile web sitesi oluşturarak Google yerel aramalarda nasıl ilk sayfalara çıkarsınız? Web sitesi nasıl yapılır?

1. Yapmanız gereken işlemler basittir. Wix'e ücretsiz şekilde abone olun. (Buraya tıklayarak abone olabilirsiniz)

2. Web sitesi şablonunuzu seçin.

3. Web site sayfalarınızı kolayca oluşturun.

4. Wix blog eklentisi ile sektörünüz hakkında makaleler yazın. Bu makalelerin özgün olması gerektiğini unutmayın, eğer kopyala yapıştır yaparsanız Google sitenizi asla ilk sayfalara çıkarmayacaktır.

5. Sosyal medya hesaplarınızı hedef kitleniz için seçmiş olduğunuz site ismi veya lokasyon ismi ile oluşturun ve sitenize mutlaka bağlayın.

6. Web sayfalarınızı oluştururken spam yapmaktan kaçının, web sitenizi anahtar kelimeye boğmayın.

7. Sitenizi yayınladıktan sonra mutlaka '' Google benim işletmem '' modülüne ücretsiz kayıt olun. Bu şekilde işletme veya site bilgilerinizi eklediğinizde bir süre sonra yerel aramalarda gözükeceksiniz.

Web siteninizi oluştururken sayfa yapımında yerel arama sonuçları nasıl hedeflenir?

Wix ile iletişim, hakkımızda, hizmetleriniz, tarihçe gibi sayfaları oluşturduktan sonra artık hedef kitlemiz için sayfalar oluşturmalıyız.

Örnek olarak Ankara'da Birlik mahallesinde su tesisatçısı şeklinde arama yapacak müşteriler için şu adımları izlemeliyiz.

Site adı + Lokasyon + telefon numarası

Sayfamızın ana başlığı bu şekilde olmalıdır.

Açıklama bölümünde ise vermiş olduğunuz hizmet hakkında özgün bir cümle eklemeniz gerekir.

En alt kısımda anahtar kelimeleri doğru şekilde yazmalıyız.

İlgili sayfalarınızı bu şekilde oluşturup, sayfalara alt etiketi yazılmış görseller ekleyip, tamamı özgün 300 - 2000 kelime arasında makale içeriği eklediğinizde yerel aramalarda ilk sayfada görünme şansınız yüksektir.

Bu adımları izleyerek oluşturmuş olduğunuz siteniz Google yerel aramalarda kolaylıkla bulunacaktır. Google benim işletmem için kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Aylık veya yıllık ödeme yaparak SEO uyumlu, Google'da bulunabilir bir web sitesi oluşturmak için buraya tıklayarak Wix'e ücretsiz abone olabilirsiniz.

Detaylı Wix web sitesi kurulumu için ilgili videolarımızı izleyebilir veya makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

Hazırlayan Emre Ata sertifikalı Wix eğitmeni ve webmaster

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Wix eğitmen ve webmaster sertifikalı web site mimarımız Emre Ata'dan destek almak için bize mail gönderebilirsiniz.

En hızlı, En kolay şekilde Türkçe teknik destek ile Wix web sitesi kurun

İstanbul / Türkiye | habermarktr@gmail.com

Türkiye adres: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Karataş sokak no:77 İstanbul/ Avcılar
 

 

Birleşik devletler adres: 500 Terry Francois Blvd, 6th Floor, San Francisco, CA 94158 USA. Say: Copyright Representative Phone Number: 1-415-358-0857 | Fax: 1-415-358-0884 

© 2017 - 2021 by "wixsitekur.net". Proudly created with Wix.com ( Emre Ata )