top of page

Acenta için web site nasıl yapılır? Hazır acenta web sitesi fiyatları

Acenta için web site nasıl yapılır? Hazır acenta web sitesi fiyatları,

Herhangi bir acenta sahibiyseniz ve web site kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Seo uyumlu ve çok kullanıcı çeken, arama motorları üzerinde güzel optimize edilebilen bir web site sahibi olmak Wix ile artık çok kolay. Google, Yandex, Bing ve diğer arama motorları, web sitelerini tararken, öncelikle özgün ve benzersiz içeriğe bakarlar, ve tabi ki ilgili hizmet yada kuruluş hakkında gerçek bilgi barındırılıp barındırılmadığına. Birkaç kolay adım ile güzel bir acenta web sitesi hazırlamak, Wix'in hazır web site şablonları ile artık çok basit bir işlem. Üstelik binlerce TL harcayarak web site hazırlatmanıza, her ay yada belirli zamanlarda ekstra ücret ödemenize gerek yok.

Acenta için web site nasıl yapılır? Hazır acenta web sitesi fiyatları

Wix sınırsız ve ücretsiz hosting, bedava domain, mobil site, web site gibi özellikleri tek bir fiyat olarak hazırladığı paketlere dahil etmiştir. Ve ister senelik isterseniz aylık olarak ödeyebilirsiniz. Wix ile acenta web sitesi kurduğunuzda aylık taksit öder gibi ödeme yapmak istiyorsanız, kartınızı tanımlamanız ve Premium paket almanız yeterlidir. Karttan tek çekim yapmak yerine, her ayın belirli bir günü bu ücret sizden tahsil edilir.

Peki güzel bir acenta web sitesi kurmak için hangi adımları izlemeliyiz?

1. Öncelikle hangi hizmet alanı hakkında kitlelere ulaşmak istiyorsak, o sektör hakkında ilgili ve alakalı bir anahtar kelime içeren domain satın almalıyız. Örnek vermek gerekirse, sizin bir turizm acentanız var, ve web site kurmak istiyorsunuz. Bu sektör için açacağınız web site domaini mutlaka '' Turizm '' kelimesini barındırmalı, bu seyahat ve diğer bir alakalı anahtar kelime olabilir.

2. Hazır acenta web sitenizi kurmak için, öncelikle bu makalede yada www.wixsitekur.net ana sayfasına yer alan '' HEMEN BAŞLAYIN '' yazan görselere tıklayarak, Wix'e ücretsiz abone olabilirsiniz. Abonelik işleminizi tamamladıktan sonra izleyeceğinizi adım ise şu olacaktır. Kendinize en uygun gördüğünüz web site şablonlarından ( temalarından ) en beğendiğinizi seçin, ve daha sonra web sitenizi düzenlemeye başlayın. Unutmayın Wix'e abone olmak ücretsizdir, ne zaman ki domain yani alan adınızı ( www.siteismi.com ) aktif hale getirmek isterseniz o zaman bir premium paket yükseltmesi yapabilirsiniz. Wix hazır web site şablonlarını düzenlemek tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Artık kod bilmenize, yazılım bilmenize gerek yok. Sosyal medya hesabı oluşturur gibi, acenta web sitenizi sürükle bırak yöntemi ile kurabilirsiniz.

3. Web site şablonunuzu seçtiniz ve düzenlemeye başladınız. Google ve Yandex gibi dünya devi arama motorlarından acenta web sitenize ziyarteçi çekebilmek için, öncelikle web site yapınızın çok temiz ve zengin içerikli olması gerekmektedir. Bunu yapmak çin dikkat etmeniz gereken bazı seo kuralları şunlardır.

* Acenta web sitenize görsel yani resim, fotoğraf eklerken, mutlaka alt etiketleri yazmayı unutmayın, bu şekilde Google ve diğer lider ama motorları web sitenizdeki görselleri arama ile alakalı olarak algılayacaktır.

* Web sitenize bir video eklerken, bunu Wix video editörü ile yapabilirsiniz, videonuza isim verirken, mutlaka yine alt etiketlere dikkat etmelisiniz, videonuzun yada görselinizin, arama motorlarında ne şekilde aratılacağını tahmin etmeniz gerekmektedir.

* Acenta web sitenize mutlaka bir blog açın, bunu Wix ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Tıpkı bu yazıyı okuduğunuz gibi, sektörünüze alakalı yazılar yazın ve yayınlayın. Bu yayınlama işlemini oluşturacağınız sosyal medya hesaplarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın Google ve diğer arama motorları taze içeriğe çok önem vermektedir.

* Web sitenizin sayfalarını oluştururken, Wix seo wizard programını kullanın. Bu program ücretsizdir, kullanımı kolaydır. Öncelikle 5 adet sektörünüz ile alakalı anahtar kelimeyi yazın, daha sonra '' Seo planı oluştur '' kısmına tıklayın, program size web sitenizin hangi sayfasında nelerin eksik olduğunu otomatik olarak analiz ederek gösterecektir ve düzeltmenizi, seo uyumlu hale getirmenizi sağlayacaktır.

* Sosyal medya hesapları oluşturun ve Wix ile kurmuş olduğunuz acenta web sitenize bağlayın. Bunu yapmak çok kolaydır, Wix app store ya da ana sayfanızın sol kısmında yer alacak olan menüden hazır web site ikonlarından birini seçebilirsiniz.

4. İçerik işlemini tamamladıktan sonra, artık acenta web sitenizi hayata geçirmeye hazırsınız. Wix'in sunmuş olduğu premium hesaplardan birini satın alabilir ve sitenizi yayınlayabilirsiniz. Unutmayın Wix seo wizard programı ile tek tuş ile web sitenzi Google'a gönderebileceksiniz. Kod , meta tag ve birsürü teknik işlem artık geride kaldı. Sosyal medya hesabı oluşturur gibi web sitenizi kurun ve yayınlayın.

İşte sizlere Wix ile oluşturulmuş bir site;

www.onurasilkilic.com ( Türkçe )

Aylık ve yıllık web site ücretlerini öğrenmek için aşağıda ki görsele tıklayarak Wix'e abone olabiliri sertifikalı wix uzmanımız Emre Ata'nın web site kurulum videosunu izleyerek 30 dakika içerisinde acenta web sitesi kurabilirsiniz. Detaylı teknik konular, yada yardım almak için ana sayfamızdaki iletişim formu aracılığı ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Acenta için web site nasıl yapılır Hazır acenta web sitesi fiyatları

Hazır web site kolay kurulum eğitim videomuzu izleyebilirsiniz.

Wix web sitesi fiyatları aylık ödeme yada yıllık ödeme şablonu şu şekildedir, detaylar için tıklayarak ücretsiz abone olabilirsiniz ve unutmayın, Wix ile web sitesi oluşturduğunuzda aylık ödeme seçeneği seçerseniz, ücret her ay siteyi kurmuş olduğunuz gün tahsil edilir, kredi kartı yada banka kartınızdan tamamı tahsil edilmez. Bu sayede her girişimci kolayca web sitesi oluşturmaktadır, ayrıca 1 Ocak 2018 yeni vergi kanunu gereğince, fiyatlara % 18 KDV eklenmektedir.

Acenta için web site nasıl yapılır? Hazır acenta web sitesi fiyatları

Hazırlayan Emre Ata Wix sertifikalı web master ve eğitmen

Emre Ata wix webmaster ve seo uzmanı

bottom of page