top of page

Wix ve Türk Telekom'dan KOBİ'lere destek paketi kampanyası

Wix ve Türk Telekom'dan KOBİ'lere destek paketi kampanyası,


Selamlar,


Geçtiğimiz yıl web sitesi oluşturucu sektöründe gezegende lider konumda bulunan Wix şirketi, Türkiye devi Türk Telekom şirketi ile ortaklık anlaşması imzalamıştı. Bu yıl Covid-19 virüsü sebebi ile birçok iş yeri sahibi ve esnaf kepenk kapatmak zorunda kalarak zor günler geçirmeye başlamışlardı. ABD ve Dünya genelinde borsalarda birçok şirket çöküşe geçerek, kemer sıkma politikaları üzerinde çalışmalar yapmaya başladığında, Wix şirketi tüm dünyada Wix kullanarak iş yerlerini dijital ortama taşımak isteyenlere indirimler sunma kararı aldı. 180'den fazla ülkede milyonlarca kullanıcısı bulunan Wix şirketinin, e-ticaret ve işletme paketlerini tüm kullanıcı adaylarına indirimli bir şekilde sunmaya başlaması birçok ülkede girişimci ve KOBİ'lerden çok olumlu geri dönüşler gelmesine vesile olmuştu. Wix bu desteğini Türkiye pazarında ortaklık anlaşması imzaladığı Türk Telekom ile birlikte sürdürmek istiyor.Wix ve Türk Telekom'dan KOBİ'lere destek paketi kampanyası
Wix ve Türk Telekom'dan KOBİ'lere destek paketi kampanyası


Geçtiğimiz günlerde CNBC kanalında girişim ve yatırım uzmanı Jim Cramer'in '' Çılgın para '' isimli programına katılan, Wix şirketi CEO'su bay Avishai Abrahami, Wix şirketinin virüs sebebi ile zor durumda olan girişimcilere ellerinden geldiğince indirimler sunulmasına ve Wix sistemi bünyesindeki web araçlarının ücretsiz şekilde kullanıcılara aktarılmasına devam edileceğini açıklamıştı. Sadece Nisan ayında Wix bünyesine 3.2 milyon abone katıldığını ve bu abonelerin işlerini dijitale taşıyarak kısa bir sürede Google denizinde yerlerini aldığını belirten Avishai Abrahami, şirket olarak gezegende işlerini internet ortamına taşımak isteyen kişilere destek olmaya devam edeceklerini açıkladı.

Türk Telekom'da Dijital Ödeme Çözümleri Direktörü- Tuğrul Taşgetiren, Türk Telekom'da Sabit Hizmetler Pazarlama Direktörü- Nilay Altan, Wix’te İş Geliştirme Başkan Yardımcısı- Dror Shaked, Türk Telekom’da Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı- Barış Karakullukçu, Wix'te İş Geliştirme Kıdemli Direktörü- Assaf Kindler'ın bir araya geldiği görüşmede, Türk Telekom bünyesindeki KOBİ'lere destek verilmesi amacıyla bir kampanya başlatılması kararına varıldı.


Buna göre; Markalarını ve işlerini internete taşıyarak, ticari faaliyetlerini genişletmek isteyen KOBİ’lerin yanında olan iki dev firma, bu kampanya ile Türk Telekom KOBİ müşterilerine, ‘Wix Temel İşletme’ Premium paketi kuponu hediye edecekler. Bu kupon web tasarım, e-ticaret sitesi kurma, web seminerleri verme, online rezervasyon alma, sanal ders sunma, dijital pazarlama yapma gibi işletmelerin internetten gelir elde etmesi ve işini büyütmesi için ihtiyaç olabilecek her türlü araç ve özelliğe ücretsiz erişim sunar. 1 ayın sonunda işini dijitalde tutmak isteyen KOBİ’ler Türk Telekom aracılığıyla sunulan “Dijital İşyerim” ve “İşim Web’de” kampanyalarına abone olarak, Wix Premium paketlerini kullanmaya devam edebilecekler.


Ayrıca, İki dev firmanın önemli asları konu ile ilgili birkaç açıklamada bulundular;


Wix şirketinin İş Geliştirme Başkan Yardımcısı bay Dror Shaked,"Türk Telekom ile başlattığımız iş birliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz''

''Türkiye’de milyonlarca kullanıcımız bulunmakta ve ülkenin ne kadar güçlü bir girişimcilik ve esnaf kültürü içerdiğinin farkındayız. Hem ülkenin hem Türk Telekom’un değerlerinin, Wix’in her bireyin hayallerini, fikirlerini ve işlerini internete taşıyarak hayata geçirmelerini desteklemek konusundaki büyük vizyonuyla mükemmel bir şekilde birleştiğini düşünüyoruz.''

İfadelerini kullandı.


Türk Telekom’un Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı bay Barış Karakullukçu ise,


''Wix Türk Telekom işbirliği ile dijitalleşme yolundaki çabalarımız son hız devam etmektedir''


''KOBİ ve tüccar abonelerimizin bu dönüşümde yer alması ülkemizde sürdürülebilir ekonomik bir büyüme elde etmek için elzemdir. KOBİ’lerimizin yerel ve global olarak büyüme vizyonlarını destekleyen bu ortak çalışmada yer almaktan mutluluk duyuyoruz.''ifadelerine yer verdi.


Covid19 virüsü başladığından beri, milyonlarca iş yeri sahibi Google ve online ticaret araçlarının ne kadar önemli olduğunu kavrayarak iş yerlerini internet ortamına taşımaya başladı. Eğer siz de Türk Telekom abonesi bir KOBİ iseniz zaman kaybetmeden 1 aylık ücretsiz e-ticaret ve temel işletme paketleri konusunda bilgi alabilmek için ilgili temsilciniz ile iletişim kurabilirsiniz.


Wix araçlarını ücretsiz keşfetmek için abone olabilirsiniz.Saygılarımla


Emre AtaEmre Ata Wix
Emre Ata


Sertifikalı Wix uzmanı & WebmasterComments


bottom of page