top of page

E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020

E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020,


E- Ticaret sitesi nasıl yapılır? Genel Wix Türkiye incelememizde, web sitesi oluşturucunun görsel güçlü yönlerinden ve profesyonel ve modern görünümlü bir web sitesi oluşturma yeteneğinden oldukça etkilendik. Şimdi, tişörtlerinizi, özel yapım mobilyalarınızı ve hatta müzik ve e-kitaplar gibi dijital ürünleri doğrudan web sitenizden satabileceğinizi hayal edin. Bu kullanışlı olmaz mıydı? Wix eCommerce bunu mümkün kılıyor! Wix, bir e-ticaret web sitesi oluşturma sürecini basitleştirir. Öğelerinizi Wix şablonuna sürükleyip bırakabilir, böylece ürün sayfalarınızı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Size SEO dostu bileşenler sağlar, böylece sitenize derhal trafik çekmeye başlayabilirsiniz. Wix, reklam vermenin yanı sıra siteyi sizin için barındırmanın tüm yönlerini ele alır. Satışlarınız da Iyzico ve Payu gibi firmaların sanal pos uygulamalarını kolaylıkla e-ticaret sitenize entegre edebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz şablonu seçmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. Site çalışır hale geldikten sonra, sayfalarınızı yeniden oluşturmadan başka bir şablona geçemezsiniz, bu nedenle ilk tercihinizin iyi bir şablon olması gerekir. Site kurmak Wix ile artık çok kolay.E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020
E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020


Avantajlar


⦁ Kullanımı son derece kolay

⦁ Tüm barındırma işlerini sizin için halledebilir

⦁ Site performansını iyileştirmek için SEO özellikleri içerir

⦁ Fiyatlandırma katmanları, büyüdükçe işletmenizi genişletme olanağı sunar


FiyatlandırmaWix E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020
Wix E-Ticaret Sitesi Fiyatları 2020


Wix ile E-Ticaret sitesini Nasıl Açabilirim?


En iyi yol ücretsiz planla başlamaktır. Bir kuruşa mal değildir ve daha da iyisi, bilgisayarınıza herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Her şey doğrudan tarayıcınızda çalışır, bu nedenle herhangi bir teknik beceriye ihtiyacınız yoktur. İster yeni başlayan ister teknoloji meraklısı bir kullanıcı olun: önemli değil! Wix e-Ticaret, işini online ortama taşımak isteyen herkes içindir.


Artık Facebook ve Instagram üzerinden satış yapmak da mümkün. Bağlandıktan sonra, ziyaretçileriniz Wix mağazanızdaki öğeyi satın almak için fotoğraflarınıza dokunabilir. Henüz ücretsiz sürümle hiçbir şey satamasanız da, mağaza ayarlarıyla oynayabilir ve platform hakkında fikir edinebilirsiniz. Genellikle, göz alıcı bir e-ticaret şablonu seçer ve ürünlerinizi eklemeye başlarsınız. İstediğiniz kadar ürün ekleyebilirsiniz.


Wix e-Ticaret, müşterileriniz için üç ödeme seçeneği sunar: kredi kartı, banka kartı ve nakit veya para transferi gibi çevrimdışı ödemeler. Her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için test satın alma işlemi yapabilirsiniz. Ve 14 gün Wix'i deneyebilirsiniz.

Mağaza Ayarları


Vergi ve gönderim ücretlerinizi kontrol edin. Orada kimin sipariş edebileceğine siz karar verirsiniz. Bir tüccarsanız, gerçek zamanlı gönderim ücretleri bile sunabilirsiniz. Bu özellik henüz tüm ülkelerde mevcut değildir. Ücretsiz Avalara uygulaması sayesinde dünya çapında otomatik satış vergisi ve KDV hesaplamaları alabilirsiniz!


Ücretsiz sürümde gördüklerinizi beğendiğinizde, temel olarak özel e-Ticaret planını seçersiniz ve zaten satışa başlamaya hazırsınız. Tekrar sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz.


Wix App Market


Editörde bulamadığınız bir özellik arıyorsanız, Wix’in App Market'e göz atmalısınız. Orada, e-ticaret mağazanızı canlı sohbet, telefon görüşmesi düğmesi veya mağazayı harici bir muhasebe ve faturalandırma çözümü ile bağlayabilme gibi yararlı özelliklerle geliştirebilecek uygulamalar bulacaksınız.


Örneğin; Üye Giriş uygulaması. Bu, mağazanıza bir giriş işlevi ekleyecektir. Bu sayede kullanıcılar geri döndüklerinde ve sipariş geçmişlerini görmek istediklerinde hesaplarını yeniden kullanabilirler.


Wix E-Ticaret İle Kolay Satışlar


Wix’in e-Ticaret tişört, kupa veya resimlerinizi kolayca satmanıza olanak tanır. Yeni ürünler göz alıcı bir kurdele ile vurgulanabilir. Ancak hepsi bu kadar değil. Dijital ürünlerdeki yeni özellikleri sizin için tüm satış sürecini halleder, çünkü bu siparişler müşterinize otomatik olarak gönderilir.

SEO ayarları, çevrimiçi bir mağazanın Google'da bulunması için gereklidir. Wix burada harika bir iş çıkarıyor. Her ürün sayfası ayrı bir başlığa, açıklamaya ve URL adına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca henüz bahsetmediğimiz iki harika özellik var: Wix’in çevrimiçi mağaza mobil uygulaması ve ShoutOut E-posta Kampanyası aracı. Uygulama, çevrimiçi mağazanızı cep telefonunuzdan düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır. Örneğin, yeni ürünler ekleyebilir veya müşterinizin sipariş durumunu kontrol edebilirsiniz.


ShoutOut'un düzgün entegrasyonu, ürünlerinizi ürün sayfalarınızdan tanıtmanızı mümkün kılar. Bu, ürün bilgilerinizi doğrudan bir e-postaya ekleyeceği anlamına gelir. Sadece istediğiniz gibi değiştirmeniz ve gönder düğmesine basmanız yeterlidir. Bu, tanıtım yapmayı gerçekten kolaylaştırır.


Wix E-ticaret İçin İyi Mi?


Wix, daha küçük bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız ve kendi sitenizi tasarlamaya istekli iseniz e-ticaret için mükemmeldir. Bir Wix e-ticaret sitesine kaydolduğunuzda, benzersiz yardım ve destekle hızla gelişen bir e-ticaret platformuna erişebilirsiniz. Dahası, kullanıcı testlerimizde Wix, özellikle kolay anlaşılır bir arayüze sahip olmak için kullanım kolaylığı açısından iyi puan aldı.


Ascend, işletmenizi pazarlama e-postalarıyla tanıtmaktan müşterilere sohbet botları ile yardım ve destek vermeye kadar çeşitli işletme işlevlerini merkezi olarak kontrol etmenizi ve otomatikleştirmenizi sağlar. Ayrıca Wix ile çok dilli siteler kolayca oluşturabilirsiniz. Bir veya daha fazla ana dili olan ülkelerdeki kullanıcılar için idealdir.Wix İle Bir E-ticaret Sitesi Kur


Wix'in e-ticaret platformu, normal Wix web sitesi oluşturucusuyla tamamen aynı tasarım araçlarını kullanır. Bu, birkaç dakika içinde parlak görünümlü bir sanal mağaza oluşturabileceğiniz anlamına gelir.


Wix, çevrimiçi mağazalar için tüm ürünleriniz için yeni metin ve resimler, iletişim formları ve ek sayfalar ile özelleştirebileceğiniz çok çeşitli şablonlar sunar. Wix'in sürükle ve bırak editörü de her şeyi süper kolaylaştırır.


Wix E-ticaretin Maliyeti Nedir?


Wix üç özel e-ticaret fiyatlandırma planı sunar: Business Basic, Business Unlimited ve Business VIP. E- ticaret sitesi fiyatları şu şekildedir;


Business Basic, yıllık olarak ödendiğinde aylık 20 ABD dolarına mal olur ve 20 GB depolama alanı ve çevrimiçi ürün satma yeteneği de dahil olmak üzere bir çevrimiçi mağaza başlatmak için tüm temel öğeleri sağlar.


Business Unlimited, yıllık ödendiğinde aylık 25 $ 'dır. Wix'in logo yaratıcısı aracına erişim gibi Temel plana göre bazı küçük avantajları vardır, ancak daha büyük bir çevrimiçi mağaza çalıştırmak için tamamen gerekli değildir.


Business VIP, yıllık olarak ödendiğinde aylık 35 $ 'a mal olur, ancak VIP yardımına ve müşteri desteğine erişmenizi sağlar. Bu büyük bir yükseltme gibi görünmeyebilir, ancak web sitenizde bir şeyler ters gittiğinde size küçük bir servet kazandırabilir.


Wix E-ticaretin Kullanım Kolaylığı


Medyanızı hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz ve özelleştirilebilir alanlar netleştirilir. Gösterge tablosu basittir ve navigasyon mükemmeldir. Sonraki adımları öneren ilerleme izleyicileri sayesinde bölümleri tıklayabilir ve ne yapılması gerektiği konusunda net bir fikre sahip olabilirsiniz. Ayrıca, Wix e-Ticaret, site inşasının çeşitli aşamaları için ilgili seçeneklerle dolu araç çubuklarına sahiptir. Kafa karıştırıcı değildir ve her zaman bulunduğunuz bölümle doğrudan ilişkilidir.


E-Ticaret Sitesi Kurmak 2020


İster çevrimiçi olarak genişlemek isteyin veya sıfırdan yeni bir iş kurmakla ilgileniyor olun, e-ticaret son derece karlı bir girişim olabilir. Ancak, kâr marjlarınızı düşünmeye ve çevrimiçi ürün satmaya başlamadan önce bir e-ticaret web sitesi oluşturmanız gerekir.


Bunu daha önce hiç yapmayanlarınız için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ama düşündüğünüz kadar zor değil. Deneyim seviyeniz ve teknik bilginiz ne olursa olsun, size e-ticaret sitenizi en kısa sürede nasıl çalışır hale getireceğinizi öğreteceğiz. Wix ile bedava site kur.


E-ticaret Siteniz İçin En İyi Platform


E-ticaret sitenizi oluşturmadan önce, hangi platformu kullanacağınızı bulmanız gerekir. Bugün piyasada onlarca seçenek var. Wix Türkiye günümüzde popüler hale gelmiştir. Aslında, en iyi e-ticaret web sitesi oluşturucular listemizde Wix'i ilk sırada sıraladık. Bunu en iyi e-ticaret sitesi oluşturucusu yapan nedir? Tek kelimeyle — basitlik.


Kod yazmayı veya herhangi bir teknik uzmanlığa sahip olmayı öğrenmenize gerek yoktur. Platform, herkesin en kısa sürede sıfırdan güzel ve son derece işlevsel bir e-ticaret sitesi oluşturmasını kolaylaştırır. Wix yeni başlayanlar için en iyi seçimdir. Tamamen özelleştirilebilir ve SEO dostu bir sürükle ve bırak site oluşturucusudur.


Platform, çevrimiçi satış yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Site oluşturucu özelliklerine ek olarak, komisyonsuz ödemeleri kabul edebilecek, uçtan uca gerçekleştirmeyi yönetebilecek ve dünya çapında özel gönderim kuralları belirleyebileceksiniz. Wix, dropshipping ve çok kanallı satışları destekler. Ürünleri doğrudan Facebook ve Instagram gibi diğer platformlarda satabileceksiniz.


Mağazanızı, alışveriş sepetinizi, ürün galerilerinizi ve daha fazlasını tek bir kod satırı yazmadan tamamen özelleştirebilmenizi istiyorsanız, Wix en iyi seçeneğiniz olacaktır. Müşteri istek listesi, ilgili ürün galerileri, mini alışveriş sepeti, hızlı sepete ekle düğmeleri ve daha fazlası gibi özellikleri bile ayarlayabilirsiniz. Kuponlar, promosyon kodları ekleyebilir ve müşterilerinizin kayıtlı faturalandırma ve gönderim bilgileriyle sadakati artırmak ve ödeme sürecini hızlandırmak için hesaplar oluşturmasına izin verebilirsiniz. E-ticaret sitesi fiyatları ayda 23 $ 'dan başlıyor. Reklam kuponlarında 100 TL ve bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı gibi bonus özelliklerle birlikte gelir. Siteniz büyüdükçe, planınızı sizinle ölçeklendirilecek şekilde kolayca yükseltebilirsiniz.E-ticaret Sitesi Nasıl Oluşturulur?


Bu adımları herhangi bir e-ticaret sitesi oluşturucusuyla takip edebilirsiniz, ancak en iyi seçenek olarak Wix'i örnek olarak kullanacağız.


Kaydolun ve Planınızı Seçin


Yapmanız gereken ilk şey Wix ile bir hesap oluşturmak. Diğer platformlarla karşılaştırıldığında, kaydolma işlemi neredeyse o kadar kolay. Devam etmek için yalnızca bir e-posta adresi ve şifre girmeniz yeterlidir; en fazla on saniye sürer.


Wix'i hemen ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak ücretsiz plan size herhangi bir e-ticaret yeteneği sağlamaz. Temel olarak site oluşturucu ile oynamak için genişletilmiş bir deneme. Premium aboneliklere gidin ve aşağıdaki ekran görüntüsünde vurguladığımız gibi "İşletme ve E-ticaret" i seçtiğinizden emin olun.


"Web sitesi" planlarının hepsinin, e-ticaret siteniz için açıkça ihtiyaç duyacağınız çevrimiçi satış özellikleri yoktur. Tüm e-ticaret planları, çevrimiçi ödemeleri, ücretsiz SSL sertifikasını, artırılmış depolama alanını, sınırsız bant genişliğini ve bir yıl boyunca ücretsiz bir etki alanını kabul etme yeteneği ile birlikte gelir.


Web sitenizin ve işletmenizin büyüklüğüne göre bir plan seçin. Bir avuç ürün satan küçük bir şirketseniz, Temel İşletme veya Sınırsız İş planları konusunda sorun yaşarsınız. Ek ihtiyaçları olan daha büyük web siteleri, Business VIP planına veya potansiyel olarak Enterprise çözümüne uygun olmalıdır. Wix, 14 günlük para iade garantisi sunar. Bu nedenle, seçiminizden memnun kalmazsanız, iki hafta içinde planınızı devre dışı bırakabilir veya değiştirebilirsiniz.


Sitenizi Nasıl Oluşturmak İstediğinize Karar Verin


Kaydolduktan sonra, başlamanın iki farklı yolu vardır. Devam etmek için Wix ADI veya Wix Editör'ü kullanabilirsiniz. Wix ADI ile, e-ticaret siteniz hakkında bir dizi soruyu cevaplayacaksınız ve platform yapay zeka kullanarak birkaç dakika içinde otomatik olarak tasarlayacak. Editör ile bir şablonla başlayacak ve kendi başınıza yapacaksınız.


Burada doğru ya da yanlış bir yol yok. Her şey kişisel tercihinize bağlıdır. ADI kullansanız bile, daha sonra düzenleyiciyi kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, verdiğiniz yanıtlara dayanarak e-ticaret sitenizi oluşturmak için AI'den yararlanmak muhtemelen en iyi seçenek olacaktır. Daha hızlıdır ve bir şablonla sıfırdan başlamak yerine düzenlemek için çalışan bir siteniz olur.


ADI kullanıyorsanız, oluşturduğunuz e-ticaret sitesinin türünü (çevrimiçi giyim mağazası, kuyumcu vb. gibi) seçmeniz ve özelliklerinizi (Instagram feed'i, canlı sohbet, abone olma gibi) seçmeniz istenir. Zaten çevrimiçi olarak var olanlarınız için AI aracı mevcut web sitenizden veya Google Rehber'den içerik aktarabilir. Ardından, bir tema seçmeniz ve bir şablon seçmeniz istenir. Tüm bu süreci iki dakikadan daha kısa sürede geçirdim ve platform otomatik olarak benim için bir e-ticaret sitesi oluşturdu. Ardından, şablonu kendi içeriğiniz, resimleriniz ve özelleştirmek istediğiniz başka bir şeyle düzenlemek kadar basittir.


Alan Adınızı Bağlayın


Her şeyi düzenlemek için zaman ayırdıktan sonra, e-ticaret sitesini yayınlayıp yayınlayabilmeniz için alan adınızı bağlamanız gerekir. Gösterge tablonuzun sol tarafındaki "Ayarlar" menüsüne gidin ve "Alanlar" ı tıklayın.


Burada iki seçenek bulacaksınız. Yeni bir alan adı satın alabilir veya zaten sahip olduğunuz bir alan adını bağlayabilirsiniz. Bir alan adınız yoksa ve yeni bir alan adı satın almanız gerekiyorsa, bunu doğrudan e-ticaret platformunuz üzerinden yapmanız gerekmez.


Bunun yerine, en iyi alan adı kayıt kuruluşlarından birinden alan adı alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra, sahip olduğunuz bir alan adını bağlama adımlarını uygulayabilirsiniz. Bir alan adı kayıt kuruluşundan bir alan adı almak genellikle en iyi işlemdir. Ancak, basit tutmak ve doğrudan e-ticaret platformunuzdan geçmek istiyorsanız, bu da iyidir.


E-ticaret Sitenizi Oluşturun


Alan adı bağlandıktan sonra, sitenizin e-ticaret işlevini ayarlamanız gerekir. Bunlar, aslında ürünleri çevrimiçi satmanıza izin verecek bileşenlerdir.


⦁ Ürün ekle

⦁ Gönderim bölgelerini ayarlayın

⦁ Ödeme yöntemlerini seçin


E-ticaret Sitenizi Yayınlayın


Sürecin son adımı web sitenizi web'de yayınlamaktır. Bunu yapmak için bağlı bir alan adınızın olması gerekir. Ayrıca ücretli bir Wix planında olmalısınız. Teknik olarak, sitenizi ücretsiz bir plandayken yayınlayabilirsiniz, ancak özel URL'nizle birlikte olmayacaktır. Ücretli bir plan olmadan e-ticaret özelliklerinden hiçbirine sahip olmayacaksınız. Dolayısıyla, henüz yapmadıysanız, devam etmeden önce devam ettiğinizden ve aboneliğinizi sonlandırdığınızdan emin olun. Sitenin yayına girmesi için düzenleyicinizin sağ üst köşesindeki yayınla düğmesini tıklayın. Bu arada, ekranda gördüğünüz sitenin önizlemesi, daha önce tartıştığımız AI çözümü tarafından % 100 oluşturuldu. Henüz düzeni değiştirmediniz, resim eklemediniz veya hiçbir şeyi özelleştirmediniz.


Bir e-ticaret sitesi kur o kadar da karmaşık değil. On dakika içinde gerçekçi bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi eklemeniz, ürün açıklamaları yazmanız, resimler yüklemeniz ve son derece başarılı bir e-ticaret web sitesine sahip olan her şeyden daha uzun sürecek olsa da, gerçek oluşturma süreci hızlıdır.


Bir e-ticaret web sitesi oluşturucu kullanarak, yalnızca beş kolay adımda sanal mağaza oluşturabilirsiniz. Bu yazıda özetlediğimiz adım adım talimatları izleyin. Bu işlemi gerçekleştirmek için nasıl kod yazacağınızı veya herhangi bir teknik deneyime sahip olmanız gerektiğini bilmenize gerek yoktur. E- Ticaret sitesi oluşturma videomuzu izleyebilir ve makaledeki linklere veya görsellere tıklayarak hemen Wix'e abone olabilirsiniz. 14 Gün deneme süresi ve para iade garantisi sizleri bekliyor.


Comments


bottom of page