top of page

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır? Video ve resimli anlatım Bir fotoğraf sanatçısısınız, yada profesyonel bir stüdyo sahibisiniz, belki de hobi olarak fotoğrafçılık ile uğraşıyorsunuz ve bir web siteye ihtiyacınız var. Çalışmalarınızı, fotoğraflarınızı sergilemek için pratik ve güzel görünümlü şahane bir web site satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Fotoğrafçı sitesi template, fotoğrafçılık ile ilgili web siteleri, fotoğraf blog siteleri,en iyi fotoğraf paylaşım siteleri gibi aramaları Google üzerinde her fotoğrafçı gerçekleştirmektedir. Wix Türkiye ile isterseniz hazır web site şablonları aracılığıyla bu ihtiyacınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafçı web sitesi fiyatları ne kadar?

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

Öncelikle yapmanız gereken şey bütün çalışmalarınızı internet üzerinde rahatça bulunabilecek şekilde bilgisayarınızda hazırlamak, alt etiketlerini eklemek ilk yapacağınız iş olmalı. Peki alt etiket nedir? Alt etiket bir görselin yada video dosyasının Google, Yandex ve Bing gibi dünya devi arama motorlarının görsellerinizi daha iyi analiz edebilmesi için kullanılan bir yöntemdir. En basit şekilde, fotoğrafınıza verdiğiniz isimdir. Normal olarak sadece fotoğraf dosyasını yani fotoğraf karesini adlandırırsınız. Bu güzel bir yöntemdir, fakat alt etiket ekleyerek, ilgili anahtar kelimede Google üzerinden alakalı kitlenin fotoğraflarınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacaksınız?

İşte fotoğraflarınızın Google gibi arama motorlarında, görsel aramalarda bulunması için en pratik yöntem;

1. Fotoğrafınıza fare ile sağ tıklayın ve özellikler kısmına gelin,

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

2. Özellikler kısmında tıkladıktan sonra, ayrıntılar kısmına gelin,

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

3. Ayrıntılar kısmını fotoğrafınız ne ile alakalıysa ilgili anahtar kelimeler ile doldurun ve uygula kısmına tıklayın.

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

Evet, işlem tamam! Bu işlemi web sitenize ekleyeceğiniz bütün görsellere uygulayın. Bu şekilde Google görsel aramalarında alakalı anahtar kelimelerde ilk sıralara çıkabilme şansınız artar. Unutmayın, Google bir web sitede kaliteli ve düşük boyutlu görsellere önem verir. Yani web sitenize 6 yada 50 mb boyutunda fotoğraflarınızı eklerseniz, kullanıcı web sitenize girdiğinde

, web sitenizin açılma süresi artacaktır. Bu durum Google sırlamasında düşmenize sebep olabilir. Bu yüzden mutlaka görsellerinizi Png yada Jpeg formatında ayarlayın. Şimdi, Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır? Öncelikle Wix ile fotoğrafçı web sitesi kurmak için www.wixsitekur.net üzerinden yada bu makalenin sonunda bulunan '' HEMEN BAŞLAYIN '' isimli görsele tıklayarak 30 saniye içerisinde ücretsiz abone olun. İzleyeceğiniz adımlar; 1. www.wixsitekur.net üzerinden Wix abonesi olun 2. Karşınıza gelecek ekranda size uygun olan sektörü seçin ( Fotoğraf ) 3. Beğendiğiniz web sitesi temasını seçin ve '' DÜZENLE '' kısmına tıklayın.

4. Seçmiş olduğunuz seo uyumlu Fotoğrafçılar için web sitesi şablonunu düzenledikten sonra siteyi kaydet kısmında tıklayın.

5. Web siteniz için bir domain ( alan adı ) sahibi olmanız gerekiyor, Wix unlimited paket içerisinde 1 yıllık bedava domain hediye olarak verilmektedir. www.siteadı.com gibi bir domain adresi belirleyin, ve son kısımda web sitenizi '' Premium paket '' yükseltmesi yaparak domaininiz ile bağlayın. İşlem tamam! İşte birkaç örnek;

Peki fotoğrafçılar için web sitesi fiyatları ne kadar? Wix'in avantajları şunlardır, 1. Wix Google partner olduğu için web siteniz özgün içeriğe sahipse değer görür. 2. Wix dünya üzerinde yaşamakta olan en profesyonel web site tasarımcıları ile çalışır ve bu hazır web sitelerini kullanıcılarına sunar.

3. Wix Seo Wizard uygulaması sayesinde, web siteniz tamamlandıktan sonra bir tarama gerçekleştirebilir ve eksiklerini gözlerinizle görebilirsiniz. Bu şekilde ilgili düzeltmeleri yapar sitenizin Google'da üst sıralarda yer almasını sağlarsınız.

4. 14 günlük deneme süresi sayesinde, eğer oluşturduğunuz web sitenizden memnun kalmazsanız, para iadesi alabilirsiniz!

Wix'in sanatçılara, tasarımcılara ve fotoğrafçılara ne kadar değer verdiğiniz anlamanız için sizlere bir bilgi vereyim, Wix dünyaca ünlü deviantART sitesini 400 küsür milyon dolara satın almıştır. Premium paket nedir? Wix premium paket içerisidne hosting, domain, band genişliği gibi birçok şeyi barındırır. Yani Wix ile web sitesi oluşturduğunuzda farklı şeylere ek olarak para ödemezsiniz. Her şey için şu ödemeleri yapabilirsiniz; 1. İsterseniz yıllık olarak ödeme yapın, 300 ila 450 tl arasında bir tutar. 2. İsterseniz en çok tercih edilen yöntem ile, aylık fatura öder gibi 33.5 tl ödeyin. Unutmayın, 14 gün içerisinde paketinizi iptal ederseniz paranız dakikalar içerisinde kartınıza iade edilir. Şimdi, fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır? Sertifikalı Wix eğitmeni ve webmaster Emre Ata'nın anlatımı ile eğitim videomuzu izleyelim ve 15 dakikada nasıl Fotoğrafçılar için web sitesi oluşturabiliriz öğrenelim. www.wixsitekur.net iletişim formu aracılığı ile 7/24 web site kurulumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Abone olmak için görsele tıklayabilirsiniz.

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

Wix web sitesi fiyatları aylık ödeme yada yıllık ödeme şablonu şu şekildedir, detaylar için tıklayarak ücretsiz abone olabilirsiniz ve unutmayın, Wix ile web sitesi oluşturduğunuzda aylık ödeme seçeneği seçerseniz, ücret her ay siteyi kurmuş olduğunuz gün tahsil edilir, kredi kartı yada banka kartınızdan tamamı tahsil edilmez. Bu sayede her girişimci kolayca web sitesi oluşturmaktadır;

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

Hazırlayan sertifikalı Wix eğitmeni ve Webmaster Emre Ata

Fotoğrafçılar için web sitesi nasıl yapılır?

bottom of page