Var olan domain Wix siteye nasıl bağlanır?

Var olan domain Wix siteye nasıl bağlanır?

Merhaba, birçok insan artık hazır web site oluşturucuları kullanarak site sahibi olmaktadır. Bilindiği gibi eski domainler daima Google ve benzeri arama motorlarından daha çok değer görmektedir. Daha önce oluşturmuş olduğunuz bir web siteniz var ve siz Wix ile yeni bir web site oluşturdunuz. Peki elinizde olan domaini nasıl Wix sitenize bağlayacaksınız?

Öncelikle yapmanız gereken şey şudur;

1. Wix arayüzünüze girin ve domain kısmında gelerek '' SAHİP OLDUĞUNUZ DOMAİNİ BAĞLAYIN '' kısmına tıklayın.

2. Sahip olduğunuz domain ismini www.sitenizinadı.com şeklinde yazın ve ileri tıklayın. Wix sistemi size 2 adet dns numarası verecektir. Bu Dns numaralarını domaininizi satın almış olduğunuz sağlayıcının arayüzüne girerek Wix dns numaraları ile değiştirip kaydetmelisiniz.

3. Wix DNS numaralarınızı aldıktan sonra, domaini satın almış olduğunuz sağlayıcının arayüzüne gidin ve Wix sitenize bağlamak istediğiniz domaini bulun.

* Domain '' DNS YÖNETİM '' bölümüne tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede 2 haneye Wix dns numaralarını yazarak tamam deyin.

4. Sonraki adımda ise, Wix ekranınızda işlemin tamamlandığını belirtin. Sistem size otomatik olarak 48 saat içerisinde domaininizin web sitenize bağlanacağını söyleyecektir. İşlem bu kadar.

Wix ile 1 yıllık bedava domain ve 100 TL değerinde Google Adwords hediye kuponu kazanmak için buraya tıklayarak abone olabilir ya da görselere tıklayarak '' HEMEN BAŞLA '' diyerek kolayca web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Saygılarımla

Emre Ata sertifikalı Wix Eğitmeni ve Webmaster

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Wix eğitmen ve webmaster sertifikalı web site mimarımız Emre Ata'dan destek almak için bize mail gönderebilirsiniz.

En hızlı, En kolay şekilde Türkçe teknik destek ile Wix web sitesi kurun

İstanbul / Türkiye | habermarktr@gmail.com

Türkiye adres: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Karataş sokak no:77 İstanbul/ Avcılar
 

 

Birleşik devletler adres: 500 Terry Francois Blvd, 6th Floor, San Francisco, CA 94158 USA. Say: Copyright Representative Phone Number: 1-415-358-0857 | Fax: 1-415-358-0884 

© 2017 - 2021 by "wixsitekur.net". Proudly created with Wix.com ( Emre Ata )