Google Adsense ile para kazanmak için web sitesi oluşturucu

Merhaba, dünya üzerinde milyonlarca internet sitesi Google Adsense ile para kazanmaktadır. Sizde bu makaleye birkaç dakikanızı ayırıp bu yöntemi öğrenebilirsiniz. Wix siteye adsense nasıl eklenir? Herkes adsense için en iyi web sitesi yapıcı hangisi merak ediyor. SEO-dostu bir web site sahibi olmak ve Adsense ile para kazanmak istiyorsanız doğru makaleye geldiniz. Bu makalede web site oluşturmak ve Adsense hesap onayı hakkında size bilgiler aktaracağım. adım adım ve resimli anlatım ile öğrenmek için hazırsanız devam edelim. Wix Türkiye için bütün uygulamaları en kolay şekilde hizmetinize sunmaktadır.

Google Adsense ile para kazanmak için web sitesi oluşturucu

Öncelikle ihtiyacımız olan şeyler ve yapmamız gerekenler nelerdir?

1. Web site ismi

2. Web site için alan adı

3. Sizin için en uygun website oluşturucuyu seçmelisiniz. ( Benim size tavsiyem Wix.com ile web site oluşturmaktır. Çünkü kullanımı en kolay website oluşturucu bence Wix'tir.)

4. Adsense programı için gerekli özgün makaleler ve görsel içerikler.

5.Web site kullanım koşulları ve gizlilik şartları sayfalarının hazırlanması.

6.Google Adsense onayı için web site sayfa ayarlarının yapılması ve SEO ayarları.

Eğer bir web site oluşturucu kullanmıyorsanız, Buraya tıklayarak ya da görsele tıklayarak 30 saniye içerisinde Wix hesabı oluşturabilirsiniz.

Google Adsense ile para kazanmak için web sitesi oluşturucu

Wix web site ücretleri ne kadar?

Google Adsense ile para kazanmak için web sitesi oluşturucu

1. Web site isminizi hedef olarak belirlediğimiz sektör ile alakalı şekilde seçmeliyiz.

Çünkü, web site alan adı hedef sektör ile alakalı olursa Google'da indexlenmesi o kadar hızlı ve iyi olacaktır. Ama siz bir marka ismi belirleyebilirsiniz. Google'da ilk sayfalarda yer almak için özgün makaleler yazmak gerekir.

2. Web site alan adınızı seçerken 1. madde de olduğu gibi aynı yolu izlemelisiniz.

Bir örnek vermek istiyorum;

Websiteniz araba markaları ile alakalı?

www.xxarabamodelleri.com olabilir ya da www.xsiteismi.com

Domain seçerken kelime aralarında (-) kullanmayın.

3. Google adsense programına dahil olabilmek

Bunun için ya da bir google adsense hesabınız varsa websitenize ekleyebilmek için Google Adsense dostu bir websiteniz olmalı.

Benim size tavsiyem Wix web site oluşturucusudur. Çünkü Wix ihtiyacınız olan her şeyi size en kolay şekilde sunar. Kolay adımlar ile Wix sitenize Google Adsense kodlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu şekilde wix ile para kazanabilirsiniz. Google Adsense ile nasıl para kazanılır? Ya da Wix ile oluşturulmuş web siteye nasıl adsense reklam kodu eklenir? Bu soruların cevaplarını birazdan anlatacağım.

Öncelikle en pratik şekilde bir website nasıl oluşturulur öğrenelim.

1. Google Adsense ile para kazanmak için Wix ADI ile nasıl web site oluşturulur?

Wix, web site oluşturmak için siz 2 yol sunar. Wix ADI ( Wix yapay zeka ile web site oluşturmak ve Wix Editör ile web site oluşturmak )

Wix ADI ile nasıl web site oluşturulur?

Wix ADI ile site oluşturmak

Wix ADI otomatik olarak web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Wix Abonesi olduktan sonra kolaylıkla kullanabilirsiniz.

2. Google Adsense ile para kazanmak için Wix editörü ile nasıl web site oluşturulur?

Kurulum videomuzu izleyebilirsiniz

Sürükle bırak web site oluştur

Hazır web sitesi şablonları

Wix editörü ile hazır web sitesi şablonlarını kolayca özgünleştirebilirsiniz. SEO-Dostu wix website şablonları dünyanın en iyi web tasarımcıları tarafından hazırlanır ve sizlere sunulur.

4. Google adsense onayı için gerekli SEO-Dostu özgün makaleler nasıl yazılmalıdır?

Lütfen unutmayın, Google adsense ile para kazanmak için arama motorlarından ya da sosyal medyadan trafik almalısınız. Sosyal medya hesaplarınız ile paylaşım yaparak websitenize ziyaretçi getirebilmek mümkündür. Ama en iyi yol, orijinal ve özgün içerik üretmektir.

Şimdi size anlatacağım planı mutlaka uygulayın. Bu şekilde Google adsense ile daha iyi para kazanabilir ya da Google adsense hesabınızı onaylatabilirsiniz.

* websitenizde hedef sektörünüz için ya da anahtar kelimeler için kategoriler oluşturun.

* Her kategori için en az 5 özgün makale hazırlayın ( Bu makaleler SEO - dostu olmalıdır)

*Lütfen unutmayın, Google Adsene onayı alabilmek için sürekli olarak içerik üretmelisiniz. İmkanınız var ise her gün içerik girin, eğer zamanınız kısıtlıysa 2 günde bir girmeniz gerekebilir.

* Her bir makale, 400 - 2000 kelime uzunluğunda olmalıdır.

*Makaleleri hazırlarken hedef anahtar kelimeleri mutlaka 3 veya 4 kez makale içinde yazın. Çünkü anahtar kelime yoğunluğu çok önemli bir kriterdir. Google robotları makalenizi tarayacaktır, ve anahtar kelimeleri tespit edeceklerdir.

* Makalene mutlaka en az 2 görsel ekleyin, mümkünse alakalı bir video ekleyin. (Wix ile oluşturmuş olduğunuz web sitenize kolaylıkla video ya da görsel ekleyebilirsiniz )

* Makalenizde yer alan önemli anahtar kelimeleri ya da cümleleri bold ya da italic olarak seçmelisiniz. Bu şekilde Google robotlarının işi daha kolay olur. Makalenizin hangi konu ile alakalı olduğunu daha iyi analiz ederler.

* Website içeriklerinizi mutlaka sosyal medya medya platformlarında paylaşın. Facebook, Twitter, Youtube, Vkontakte, Google +, Reddit or Medium gibi platformlar buna örnek olabilir.