Google Adsense kullanarak internetten dolar ile para kazanmak

Merhaba, bugün sizlerle birlikte Google Adsense ile nasıl döviz olarak para kazanılır bunu inceleyeceğiz. Türkiye'de yaşıyorsunuz, ama yabancı dil biliyorsunuz, bu sizin için büyük bir avantajdır. Diğer bir seçenek ise, yabancı dil bilmiyorsunuz fakat yabancı dil bilen bir personeliniz var. Makalelerinizi Türkçe hazırlayıp daha sonra bir uzman aracılığı ile yabancı dile çevirmek diğer bir seçenektir. Tüm dünya üzerinde Google Adsense programı ile insanlar bulundukları ülkeden dışarı çıkmadan, sadece orijinal ve benzersiz makaleler hazırlayarak döviz geliri kazanabilmektedirler. Şimdi, Google Adsense ile nasıl döviz getirisi sağlayabiliriz? Wix ile para kazanmak? İnternetten para kazanma yöntemleri.

Google Adsense kullanarak internetten dolar ile para kazanmak

İnternetten para kazanmak için web site nasıl yapılır

Öncelikle ihtiyacımız olan şeyler,

1. Mutlaka hedefimizde olan ülke hakkında bilgi sahibi olmalıyız, çünkü makale ve içeriklerimiz bu ülkeye göre şekillenecektir. Google Adwords anahtar kelime planlayıcı kullanmayı öğrenmeliyiz. TBM ( Tıklama başına maliyet ) araştırması yapmalıyız.

2. Mutlaka yabancı dil bilmeliyiz veya yabancı dil bilen bir uzmandan çeviri desteği almalıyız.

3. Google Adsense programı başvuru ve Adsense onay bilgileri.

4. Google ve SEO dostu içerikler üretmeliyiz.

5. Bu orijinal içerikleri yayımlayacağımız web sitemiz mutlaka kod ve içerik bakımından SEO-Dostu olmalı. ( Benim sizlere tavsiyem wix.com olacaktır. Çünkü Wix ile oluşturmuş olduğunuz bir web site, hem maliyet açısından uygun hemde SEO uyumlu olacaktır. Ama siz yinede farklı bir web sitesi oluşturucusu veya Türk yazılım firması tercih ederseniz, yine bu makalede ki yöntemleri uygulayabilirsiniz )

6. Google ve diğer arama motoru webmaster araçlarını kullanmayı öğrenmeliyiz.

7. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalıyız.

Şimdi dilerseniz bu adımları nasıl uygulayacağımızı birlikte öğrenelim.

1.Hedef ülke veya dil

Öncelikle yabancı dilde makale veya içerik oluştururken dikkat etmemiz gerekenler en önemli şey, hedef ülke için Google'ın tıklama başına ne kadar ödeme yaptığıdır. Bu tıklama başına maliyetler anahtar kelime veya içerik ile alakalı olan ürün, hizmet için değişkenlik göstermektedir.

Örnek vermek istiyorum;

Bu tıklama başına maliyetleri nereden öğrenebiliriz? İlk yapmamız gereken bir gmail hesabı oluşturmak ve Google Keyword planner kullanmayı öğrenmektir.

Google anahtar kelime planlayıcı kullanmayı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi,

iki örnek ile TBM yani tıklama başına maliyet oranlarını birkaç anahtar kelime ile öğrenelim.

Türkiye'de bir cep telefonu tanıttım web sitesi oluşturduğunuzu varsayalım, web sitenizde güzel ülkemiz Türkiye'de piyasada yer alan birçok telefon modelini tanıtıyorsunuz. Google anahtar kelime planlayıcı kullanarak hemen '' cep telefonu modelleri '' kelimelerinin tıklama başına bize ne kadar kazandırabileceğini öğrenelim;

Öncelikle Google Adwords hesabı oluşturun. Ve giriş yapın.

Sonra ana sayfanızda üst menüde '' Anahtar kelime planlayıcı '' kısmına tıklayalım.

Anahtar kelime planlayıcı

Sonraki adımda ise, hangi anahtar kelime ile ilgili TBM ve maliyet öğrenmek istediğimizi yazalım.

Google Adsense kullanarak dolar ile para kazanmak

Diğer adımda açılan pencerede, üst kısımda hedef ülke olarak Türkiye ve hedef dilin Türkçe olduğundan emin olalım. Ve tablo ortada.

Google Adsense kullanarak dolar ile para kazanmak

Şimdi buradan anlamamız gereken sonuç şudur;

Siz Google Adsense programına kayıtlısınız, hesabınız Google reklam gösterimleri için onaylanmış durumda. Türkiye'de tıklama alarak, Türk lirası olarak Cep telefonu modelleri tanıtımı ile tıklama başına ortalama 0.9 cent kazanıyorsunuz. Bu da 0.58 TL'ye eşit gelmektedir. Ama bu kazanç kesin değildir, web sitenizin içerikleri, metinleri ve görselleri, o telefon modeli hakkında satıcı bir firmanın ( yani reklam verenin ) Google Adwords kullnarak ödediği reklam bedeli çok önemlidir. Klasik olarak en ölü tıklama Türkçe bir web sitesi için 0.8 kuruş olacaktır.

Şimdi yabancı bir dilde, yabancı bir ülke için oluşturulmuş '' Cep telefonu modelleri '' web sitesi bize Google Adsense ile ne kadar kazandırabilir bunu görelim.

Yapacağımız işlem az önceki yöntemle aynıdır, sadece anahtar kelime arama kısmında '' Cep telefonu modelleri '' yerine '' Mobile phone models '' yazalım. Lokason olarak Birleşik devletler, dil olarak İngilizce seçelim.

Ve işte tablo şu şekilde karşımıza çıkmaktadır;

Google Adsense kullanarak internetten dolar ile para kazanmak

Google Adsense kullanarak internetten dolar ile para kazanmak

Google Adsense kullanarak internetten dolar ile para kazanmak

Ekran görüntülerinde görmüş olduğumuz tablo net bir şekilde bize şunu anlatmaktadır;

'' Mobile phone models '' anahtar kelimeleri ile alakalı bir web sitesi oluşturduğumuzda, ürettiğimiz içerikler, A.B.D üzerinde yaşayan kişilere hitap ediyorsa ve yine bu ilke üzerinden sitenize bir giriş yapılıp, Google reklamlarına tıklandığında kazanabileceğiniz ortalama para tıklama başına 2.40 TL olacaktır. Ama az önce bahsettiğim gibi bu kazanç web site içeriğinizin orijinalliği ve komple web site kalitesi ile analiz edildiğinde değişkenlik gösterebilir.

A.B.D üzerinde bir cep telefonu modeli için Google reklam harcaması yapmış bir satıcı, o o reklamın Google'da ilk sayfaya çıkbilmesi için ortalama anahtar kelime maliyetinin üzerinde bir ödeme belirlemiş olabilir.

Peki bu durumda ne olur? Bize ne katkısı olur?